Nowy nurt – Analog

Ostatnio zacząłem poszukiwania nowego kierunku w mojej fotografii. Pomyślałem o początkach fotografii, a zatem wszedłem w klimat aparatów analogowych. Nigdy wcześniej nie strzeliłem pojedynczej klatki z filmu, więc to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie. Fakt jest w domu Smena 8M i półautomatyczny Kodak, ale to była działka dla starszych ode mnie.

Zimową porą zdobyłem doskonałą sztukę od w podeszłym wieku fotografa z Mazur. Jest to po jakimś czasie z południowej części Polski Helioska 81M 2/53 z bagnetem Nikona i ostrzeniem na nieskończoność. Co od razu przykuło moją uwagę to cały proces był znacznie wolniejszy i bardziej świadomym sposobem fotografowania. Właśnie tego mi chyba potrzeba w tym cyfrowym świecie, gdzie miliony zdjęć się wykonuje. Naprawdę trzeba się zatrzymać i pomyśleć, zanim się naciśnie migawkę. Jest też w tym wiele przypadkowości i nieprzewidywalność, która może być zarówno ekscytująca i frustrująca. Mimo to negatyw dodaje również dużo duszy i pewnie czegoś, co nazywają to magią, jeśli takowa istnieje. Jest też atrakcyjny gamut barw i tonalności, sposób przejścia obrazu pomiędzy ciemnymi i jasnymi obszarami i nieodłącznych niedoskonałości.

Z nowym nurtem zaczynam nowy cykl. Zdjęcia jakie są poniżej i jakie będą w przyszłości wychodziły z analoga to nic innego jak mój otaczający świat i jak najbardziej z przewagą zdjęć moich dziewczynek Mai i Weroniki.

Zdjęcia analogowe Fujifilm Superia 200 Zdjęcia analogowe Fujifilm Superia 200 Zdjęcia analogowe Fujifilm Superia 200 Zdjęcia analogowe Fujifilm Superia 200 Zdjęcia analogowe Fujifilm Superia 200 Zdjęcia analogowe Fujifilm Superia 200 Zdjęcia analogowe Fujifilm Superia 200 Zdjęcia analogowe Fujifilm Superia 200 Zdjęcia analogowe Fujifilm Superia 200 Zdjęcia analogowe Fujifilm Superia 200 Zdjęcia analogowe Fujifilm Superia 200 Zdjęcia analogowe Fujifilm Superia 200 Zdjęcia analogowe Fujifilm Superia 200 Zdjęcia analogowe Fujifilm Superia 200 Zdjęcia analogowe Fujifilm Superia 200 Zdjęcia analogowe Fujifilm Superia 200 Zdjęcia analogowe Fujifilm Superia 200 Zdjęcia analogowe Fujifilm Superia 200 Zdjęcia analogowe Fujifilm Superia 200 Zdjęcia analogowe Fujifilm Superia 200 Zdjęcia analogowe Fujifilm Superia 200 Zdjęcia analogowe Fujifilm Superia 200 Zdjęcia analogowe Fujifilm Superia 200 Zdjęcia analogowe Fujifilm Superia 200 Zdjęcia analogowe Fujifilm Superia 200

: Nikon FM2
Lens: Nikkor 50 1,8D
Film:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 1 =

*

CommentLuv badge